Wdrażamy i odnawiamy kwalifikowane podpisy elektroniczne.
Całkowicie online załatwisz sprawy urzędowe w ZUS, US i prześlesz JPK.
Założysz firmę albo wyślesz sprawozdanie finansowe do KRS.

Oferujemy usługi związane z wydawaniem i odnowieniem podpisu elektronicznego

Podpis elektroniczny to już standard w biznesie na całym świecie.

Internet umożliwia szybki kontakt z partnerami i kontrahentami, a podpis elektroniczny pozwala finalizować ważne zadania i przedsięwzięcia bez wychodzenia z biura.

To sprawdzony sposób na usprawnienie działania firmy.

Ogromne oszczędności czasu i pieniędzy daje wykorzystanie podpisu elektronicznego w kontaktach z urzędami i administracją publiczną.

Załatwiamy wszystkie formalności u klienta – dojazd do klienta

Wydajemy podpisy nawet w 30 minut – błyskawiczne wydanie lub odnowienie certyfikatu

Świadczymy pomoc oraz szkolimy w obsłudze podpisu elektronicznego – telefonicznie lub na miejscu

Instalujemy oprogramowanie do podpisu oraz certyfikat w systemie operacyjnym – oferujemy pełną obsługę informatyczną.

Zadzwoń do nas: +48 41 242 15 79 – uzyskaj dodatkowe informacje.

Podpis elektroniczny CERTUM – Obszar zastosowań

Kontakt z administracją i urzędami

 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych – e-korespondencja z ZUS jest możliwa wyłącznie z użyciem podpisu elektronicznego, który jest potrzebny do przekazania dokumentów w formie elektronicznej w ramach aplikacji Płatnik.
 • Urząd Celny – składanie deklaracji i dokumentów do Urzędu Celnego za pomocą aplikacji e-Zefir, np. deklaracji dla podatku akcyzowego wymaga posiadania podpisu elektronicznego.
 • Urząd Skarbowy – podpis elektroniczny można wykorzystać do przesyłania deklaracji podatkowych przedsiębiorstwa drogą elektroniczną poprzez aplikację e-Deklaracje lub udostępniania dokumentów/danych za pomocą Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK).
 • Krajowy Rejestr Sądowy – przesyłanie wniosków rejestrowych i aktualizacja informacji możliwa jest drogą elektroniczną wyłącznie przy użyciu podpisu elektronicznego, który jest wymagany do rejestracji w platformie e-KRS.
 • Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych – elektroniczna komunikacja z GIODO poprzez podpisywanie formularzy zgłoszenia zbioru danych osobowych generowanych w ramach platformy e-GIODO.
 • Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości – w ramach ubiegania się o dotacje unijne PARP umożliwia złożenie odpowiednich wniosków drogą elektroniczną jedynie w przypadku opatrzenia ich podpisem elektronicznym.
 • Generalny Inspektor Informacji Finansowej – przesyłanie raportów dotyczących zrealizowanych transakcji powyżej 15 000 euro za pomocą specjalnej platformy internetowej wymaga użycia podpisu elektronicznego.
 • e-PUAP – szybsze uzyskanie dostępu do systemu e-PUAP dzięki zastosowaniu podpisu elektronicznego do potwierdzenia danych użytkownika.
 • Sądy powszechne – składanie pism procesowych w ramach procedury elektronicznego postępowania upominawczego (tzw. e-sąd).

Relacje w biznesie

 • Zdalne zawieranie umów cywilno-prawnych. Podpis elektroniczny jest równoważny odręcznej sygnaturze dlatego umożliwia podpisywanie wszelkiego rodzaju umów między przedsiębiorstwami.
 • Udział w zabezpieczonych aukcjach i przetargach elektronicznych organizowanych za pośrednictwem odpowiednich platform internetowych. W przypadku zamówień publicznych istnieje obowiązek złożenia zgłoszenia opatrzonego bezpiecznym podpisem elektronicznym.

B2C – kontakty biznesu z klientami

 • E-faktury – wygodne przesyłanie faktur elektronicznych drogą online. Obowiązujące prawo wymaga odpowiedniego zapewnienia wiarygodności e-faktur, które można zapewnić poprzez potwierdzenie dokumentu podpisem elektronicznym.
 • Wiarygodna korespondencja elektroniczna z klientami dzięki podpisywaniu dokumentów i korespondencji elektronicznej.

Ośrodki Szkolenia Kierowców

 • Realizacja elektronicznej korespondencji w ramach obowiązku przesyłania do Starostwa Profilu kandydata na kierowcę (PKK). Informacje najprościej i najszybciej można przesłać przy użyciu podpisu elektronicznego.

Wystawienie certyfikatu dostępne jest w jednym z poniższych trybów


Disk Space

Disk Space

Disk Space

Disk Space

Disk Space

Disk Space

Disk Space

Disk Space

Disk Space

e-Podpis

porównaj pakiety

podpis w 7 dni

dojazd do klienta

potwierdzenie tożsamości

Założenie konta simplysign

utworzenie umowy i weryfikacja danych osobowych

złożenie umowy w portalu certum

Praktyczne szkolenie z użytkowania certyfikatu

instalacja oprogramowania na komputerze

podpis w trybie standardowym

od 140 PLN netto

podpis w 30 minut

dojazd do klienta

potwierdzenie tożsamości

Założenie konta simplysign

utworzenie umowy i weryfikacja danych osobowych

złożenie umowy w portalu certum

Praktyczne szkolenie z użytkowania certyfikatu

instalacja oprogramowania na komputerze

podpis w trybie błyskawicznym
Błyskawiczne certyfikaty certum są wystawiane do godziny 15:00

od 350 PLN netto

podpis w 24 godziny

dojazd do klienta

potwierdzenie tożsamości

Założenie konta simplysign

utworzenie umowy i weryfikacja danych osobowych

złożenie umowy w portalu certum

Praktyczne szkolenie z użytkowania certyfikatu

instalacja oprogramowania na komputerze

podpis w trybie przyspieszonym

od 250 PLN netto

Potwierdzenie tożsamości odbywa się w razie gdy klient ma zakupiony certyfikat w formie Pendrive
bądź karty kryptograficznej z czytnikiem wraz z wypełnionym już wnioskiem o wystawienie certyfikatu.


Disk Space

Disk Space

Disk Space

Disk Space

e-Podpis

porównaj pakiety

potwierdzenie tożsamości

7 dni

dojazd do klienta

potwierdzenie tożsamości

tryb standardowy

80 PLN netto

potwierdzenie tożsamości

30 minut

dojazd do klienta

potwierdzenie tożsamości

tryb błyskawiczny
Błyskawiczne certyfikaty certum są wystawiane do godziny 15:00

120 PLN netto

potwierdzenie tożsamości

24 godziny

dojazd do klienta

potwierdzenie tożsamości

tryb przyspieszony

100 PLN netto

Potwierdzenie tożsamości odbywa się w razie gdy klient ma zakupiony certyfikat w formie Pendrive bądź karty kryptograficznej z czytnikiem.
Wszystkim naszym klientom oferujemy elastyczne godziny obsługi. Kontaktując się z nami telefonicznie ustalimy termin realizacji usługi który odpowiada klientowi.
Ceny w cenniku dotyczą wyłącznie kosztów usługi, ceny za certyfikat są zgodne z cenami ze sklepu Certum.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Jest to zbiór informacji o użytkowniku, który podpisuje dokument w świecie cyfrowym. Najczęściej te informacje to: imię, nazwisko i numer Pesel. Te dane niejako „przyklejają się” do podpisywanego dokumentu, nadając mu tym samym moc prawną.

Tak, certyfikat który wydajemy służy m.in. do podpisywania dokumentów do Urzędu Skarbowego i ZUS. Można nim również podpisywać wiele innych dokumentów firmowych czy prywatnych.

Rekomendujemy nowoczesny podpis SimplySign, z którego można skorzystać będąc w dowolnym miejscu na świecie. Wystarczy komputer, smartfon lub tablet i dostęp do Internetu.

Na cenę podpisu składa się certyfikat podpisu elektronicznego ważny przez 2 lata + usługa aktywacji w jednej z trzech wersji: premium, flextime, ekspres.

 • Do podpisu elektronicznego polecamy usługę aktywacji premium, w której użytkownik otrzyma szybką aktywację e-podpisu wraz z praktycznym szkoleniem.
 • Dla osób zapracowanych, którzy w celu wyrobienia podpisu mogą spotkać się jedynie w godzinach wieczornych np. 19:00 oraz podczas weekendu przygotowaliśmy usługę aktywacji flextime.
 • Jeśli potrzebujesz szybkiej aktywacji podpisu, a nie jesteś zainteresowany szkoleniem, wybierz usługę aktywacji ekspres.

*Każda usługa jest dodatkowo płatna, a ceny są uzależnione od regionu Polski.

W 99% przypadków wystarczy ważny dowód osobisty lub paszport. W niektórych sytuacjach mogą być potrzebne dodatkowe dokumenty, takie jak potwierdzenie nadania numeru PESEL, dokumenty firmy, czy pełnomocnictwo.

Nie. Do uzyskania certyfikatu nie jest konieczny numer PESEL, lecz jest on wymagany, jeśli dokumenty podpisane podpisem elektronicznym mają trafić do polskiego Urzędu Skarbowego, ZUS lub innych instytucji. W tym przypadku warto najpierw wyrobić numer PESEL – w czym oczywiście pomagamy.

Tak. Naszym podpisem można podpisać dokumenty JEDZ.

Tak. Wedle obowiązujących przepisów polskich i europejskich, wydawany przez nas podpis ma funkcję skrótu SHA2.

To nie jest takie proste. Jest to jedna z dwóch sytuacji, w której trzeba na nowo wydać podpis elektroniczny. Dzieje się tak dlatego, że osoba ze starym nazwiskiem, tak naprawdę nie istnieje i aby zachować zgodność stanu faktycznego – nowego nazwiska i danych w podpisie elektronicznym, trzeba na nowo wydać e-podpis.

Dobra informacja jest taka, że chętnie w tym pomożemy, a dodatkowo można wykorzystać kartę i czytnik użytkownika aby choć w minimalnym stopniu obniżyć cenę wydania nowego podpisu. Będzie jednak konieczne ponowne spotkanie.

Jeśli zapomniałeś kodu PIN lub go zablokowałeś, skorzystaj z naszego poradnika dostępnego pod tym adresem: https://sokol-it.pl/pomoc/zablokowany-pin/

Zwykle około 7 dni roboczych. Bardzo dużo jednak zależy od osoby ubiegającej się o e-podpis – tego, jak sprawnie przeprowadzi kroki, które są przez nią wymagane.

Pod poniższym linkiem znajdziesz listę certyfikowanych notariuszy, w większości krajów Unii Europejskiej. Rekomendujemy zgłosić się do jednego z notariuszy z tej listy: https://e-justice.europa.eu/content_find_a_notary-335-pl.do

Innym miejscem do potwierdzenia tożsamości jest konsulat lub ambasada.
Aktualną listę konsulatów znajdziesz tutaj:

W świetle obowiązujących przepisów na dzień 25/02/2019 podpis elektroniczny powinni mieć wszyscy członkowie zarządu, którzy są w reprezentacji firmy. Wszystkie te osoby powinny podpisać sprawozdanie finansowe. Wyjątkiem może być jedna, wybrana osoba, która mając profil zaufany może podpisać bilans roczny właśnie nim. Pozostali członkowie powinni podpisać sprawozdanie certyfikatami kwalifikowanymi.

Podpis elektroniczy a SimplySign

Klasyczny zestaw

 • Cetryfikat kwalifikowany
 • Twój ePodpis automatycznie rozpoznawany w oprogramowaniu Adobe na całym świecie!
 • Wspieranie kluczowych aplikacji rynkowych: (np.: program Płatnik / e-Deklaracje)

SimplySign

 • Cetryfikat kwalifikowany
 • Twój ePodpis automatycznie rozpoznawany w oprogramowaniu Adobe na całym świecie!
 • Wspieranie kluczowych aplikacji rynkowych: (np.: program Płatnik / e-Deklaracje)
 • Działa na Smartphonie/Tablecie
 • Działa na wielu platformach: (Windows, MacOS, Android, iOS)
 • Możliwość integracji z SimplySign za pomocą API
 • Silne uwierzytelnianie klienta (2 składnikowe uwierzytelnienie)
 • Kompatybilny z klasycznym ePodpisem